|
Dr. Szűcs Zoltán
|
Dr. Szűcs Zoltán vagyok, szakmámat tekintve gyógyszerész. Egyetemi tanulmányaimat a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karán végeztem, ahol kiemelt figyelemmel kezeltem a gyógynövénytant és a természetes gyógymódokat. A természettudományok iránti érdeklődésem az elmúlt években a táplálkozástudomány felé fordult, ahol megtaláltam azt, amit a gyógyszerészi gyakorlatban a mindennapokban hiányoltam. Számomra a hatékonyság és eredményesség egy terápiában a legfontosabb, mindig nyitott vagyok az újdonságokra, hiszen a tudomány is töretlenül fejlődik. A patikában töltött néhány évet követően, az elmúlt közel 10 évet a szív-érrendszeri betegségeknek szenteltem, ahol az orvostudomány mellett a táplálkozástudományt beépítve a gyakorlatba rengeteg személyes tapasztalatot szereztem. Néhány évvel ezelőtt saját receptúra szerint fejlesztettem babaápolási termékeket, belekóstoltam a kozmetika világába is, de a közelmúltban egy étrend-kiegészítő termékcsalád fejlesztését kezdtem el. A hagyományos orvoslás alapjaira építve a természetgyógyászatban látom a jelen és a jövő terápiás lehetőségeit. Állandó kapcsolatot tartok a táplálkozástudomány, a fitoterápia és az információs gyógyászat legkiemelkedőbb hazai szakembereivel, a tudomány iránti elkötelezettségem számomra a legfőbb hajtóerő. 2010 óta rendszeresen tartok előadásokat a krónikus degeneratív (civilizációs) betegségekről, a legjobb tudásom szerint szeretném megismertetni mindenkivel, hogy a XXI. században milyen módon élhetünk egészséges és hosszú életet. 2013 óta Core Inergetix bioinformációs rendszerrel állapotfelmérést végzek, és a komplementer medicina területén szerzett tudásomat ötvözve a konvencionális orvoslásból gyűjtött tapasztalataimmal, segítek pácienseimnek az egészségük megőrzésében, illetve visszaszerzésében. 2014-ben a természetgyógyászat területén belül fitoterapeuta végzettséget szereztem, azóta a pszichoszomatika területén folytatok tanulmányokat.
|
Dr. Weszelovszky Erzsébet
|
Dr. Weszelovszky Erzsébet orvos-természetgyógyász Képesítés: 1988 Általános orvos 1998 Klinikai laboratóriumi vizsgálatokból szakvizsga 2004 Orvosi mikrobiológia szakvizsga 2001 Hagyományos kínai orvoslás 2007 Természetgyógyászati modul 2008 Reflexológia 2013 Kozmetikai akupunktúra 1988-ban szereztem általános orvos diplomát a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Karán. SZOTE Központi Klinikai Mikrobiológiai Laboratóriumban eltöltött hét év alatt 1998-ban Klinikai laboratóriumi vizsgálatokból szakvizsgát tettem. Évekkel később a SZMJ Városi Kórház laboratóriumában dolgozva 2004-ben megszereztem az Orvosi mikrobiológia szakvizsgát. 2006-ban neveztek ki főorvosnak. A többlépéses labor integráció következtében 2007-ben újra az egyetem dolgozójaként tevékenykedtem a SZTE Klinikai Kémiai Intézetében. 2008-ben kerültem MediCenter Szakorvosi Intézetbe, ahol, mint orvos-természetgyógyász tevékenykedem. 2010-óta vezetem Kisteleki Járóbeteg Szakrendelés laboratóriumának munkáját. 2012-től, Centrum-Lab Kft. munkatársa is vagyok. 2001-ben a SZTE Általános Orvostudományi Kar által meghirdetett posztgraduális képzés keretében a hagyományos kínai orvoslás elméleti alapjait és gyakorlati módszerét sajátítottam el, majd sikeres vizsgát tettem. 2008-ban Egészségügyi Szakképző és Továbbképző Intézetben reflexológus képesítést szereztem. Hiszem, hogy a betegségek gyógyíthatók, ha kellő alapossággal egyesítjük a hagyományos, alternatív gyógymódok és a modern orvostudomány eszközeinek terápiás lehetőségeit. Minden ember egyedi, más testi, lelki adottsággal rendelkezik, és ehhez kell igazítani a gyógymódot is. Örömmel tölt el, hogy egyre több ember ismeri fel, mennyire fontos a betegségek megelőzése is, és egészségtudatosabban kezd élni. "A gyógyulni akarás a gyógyulás része"./ Seneca/
|
Martonosiné Tóth Enikő
|
Martonosiné Tóth Enikő vagyok, az első szegedi nyers-vegán étterem, Az Élet Éttermének alapítója és tulajdonosa. Egész életemben fontosnak tartottam azt, hogy egészségesen éljek, táplálkozzam; törekedtem arra, hogy nyomon kövessem az új táplálkozási irányzatokat, megismerkedjek az újdonságokkal. Évekkel korábban foglalkoztam a makrobiotikával, valamint meghallgattam Dr. Szabó János professzor előadását, ami már akkor ösztönzőleg hatott rám. Gluténérzékenységem döbbentett rá arra, hogy milyen nehéz is ételallergiásként, étel-érzékenyként a normál táplálkozás kiszolgálására hivatott éttermekben, kávézókban, cukrászdákban elfogyasztani valamit. Akkoriban ismerkedtem meg a nyers ételek életünkre gyakorolt kedvező hatásával. Így született meg az az ötlet, az igény, hogy megalapítsam Szeged első nyers-vegán éttermét, amely 2014. március 8-án nyitott. Célom az, hogy hozzáértő szakemberekkel, közös erővel hozzunk létre változást az emberek életében, gondolkodásmódjában: felismerjék saját jóllétük fontosságát, értékét, és azt hogy a nyers, élő ételekkel miként őrizhetik meg, fejleszthetik egészségüket a lehető legmagasabb szintre. Nagy öröm számomra, hogy a nyitás óta rengeteg pozitív visszajelzést, hálás szavakat kaptam, amely a továbbiakban erőt, és kitartást adnak majd, hogy végigmenjek ezen az úton.
|
Ferencz Kitti
|
Ferencz Kitti Franciska vagyok, Az Élet Éttermének életmód tanácsadója. Alap diplomámat 2010-ben szereztem a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karán Rekreációszervezés és Egészségfejlesztés szakon, egészségfejlesztő szakirányon. 2012-ben megszereztem az Orvosi gyógymasszőri képzettséget is. 2015 januárjában diplomáztam, mint Egészségfejlesztés – Multikulturális nevelés tanára. Tanulmányaim során törekedtem arra, hogy a minél több tudást egyesítsek magamban az egészséggel, az egészségfejlesztéssel kapcsolatban: több konferencián vettem részt, mint hallgató és, mint előadó egyaránt. Gyakorlataim során, melyeket a Tisza Volán Zrt. – nél, az SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános Iskolájában illetve az SZISZSZI Móravárosi Tagintézményében töltöttem, elsajátítottam a projekttervezés- és lebonyolítás, rendezvényszervezés lépéseit, gyakorlatát, továbbá rutint szereztem az egyéni tanácsadásban is. Úgy gondolom, hogy ezen képzettségek megszerzése együttesen adta meg az alapot jelenlegi szemléletemnek, hitvallásomnak: az egészség fejleszthető, megtanulható, megtanítható. Célom az, hogy az egészség megőrzésének szükségességét, értékként való kezelését tevékenységem során tudatosítsam az emberekben.
|
|
|